2008 - 2009

25.07.2010 00:00

Ročník 2008 - 2009

27.6.2009 Proběhl 21.ročník Memoriálu J.Černého za účasti pěti mužstev

Celý turnaj se vcelku zdařil, nejenom proto že vyhráli domácí, ale také že nám počasí dovolilo odehrát vše za regeulérních podmínek. Zápasy odřídil pan Lamberský, který nemusel kupodivu řešit žádné větší problémy a udělil minimální počet žlutých karet a žádnou červenou! Po celý den pořadatelé nemuseli řešit žádný protest nebo nedostatek. Dík patří všem větším i těm docela malým sponzorům, kteří se postarali, jako každoročně o bohatou tombolu. Den jsme zakončili přijemnou zábavou a rozcházeli se až k ránu.

Nejlepší brankář - ŠVEJDAR z Trutnova

Nejlepší střelec - HANDLÍŘ z Rokytníka (7 branek)

21.6.2009 St.Rokytník - Bílá Třemešná      2 : 1       ( 0 : 1 )

BRANKY: Handlíř 2x - Všetečka

ROZHODČÍ : Říha                                        ŽK : 4:0                       DIVÁCI : 65

SESTAVA DOMÁCÍCH : Hrnčíř-Meisner,Horčička J,Kalhous,Slavík -Viesner,Kosour,Vlček J, Černý (86.Vokřál) - Handlíř, Vlček T,                               Horčička A.

Před zahájením posledního kola této sezóny jsme už věděli, že máme účast ve třetí třídě zajištěnu i pro příští rok. Hosté začali  od podlahy a již v 11.min.se ujali vedení 0:1 zásluhou Všetečky. Po celou první půlku se hrál fotbal "nahoru dolu" s minimálními gólovými šancemi. Ihned po přestávce se hlavou trefil Handlíř a bylo to  1:1. V  70.min. rozhodčí neuznal hostům branku z ofsajdu  a z protiútoku skóroval opět Handlíř. Poté se již dohrávalo za nervozity a poslední hvizd píšťalky byl pro nás vysvobozením.

14.6.2009 Dolní Kalná"B" - St.Rokytník      1 : 2      ( 1 : 2 )

BRANKY: Handlíř, Vlček Tomáš

ROZHODČÍ : Janota - Navrátil - Kalhous                     ŽK: 1:5                        Diváci: 80

SESTAVA HOSTŮ : Hrnčíř - Meisner , Horčička, Kalhous, Slavík -Mitáček L, Kosour, Vlček J,                                         Cerman - Handlíř, Vlček T,                                              Vokřál

Oběma soupeřům šlo v tomto zápase o velmi důležité body vedoucí k záchraně ve třetí třídě. Zápas byl v celém průběhu vyrovnaný a to i na gólové příležitosti. Po závěrečném hvizdu odcházeli domácí smutní, protože ztratili poslední možnost na udržení a hosté s vidinou setrvání velmi spokojení. Začátek byl ve znamení několika nebezpečných centrů do našeho vápna, ale bez zakončení. V 16.minutě  po brejku chladnokrevně a s přehledem  zakončil střelou po zemi vedle vybíhajícího brankáře Handlíř - 0:1. Chvíli poté orazítkovali domácí střelou z trestného kopu naše břevno a ve 30.minutě se vyznamenal Hrnčíř, když vytěsnil gólovou střelu opět na tyč a z střela z dorážky šla mimo. Ve 42.minutě zabojoval Handlíř a jeho akci zakončil  přesnou střelou Tomáš Vlček - 0:2. Téměř z protiútoku jsme zbytečně faulovali a při následném tresném  kopu neuhlídali Sobotku a ten hlavou z malého vápna zavěsil - 1:2. Po změně stran už branky nepadaly, ale za řeči padlo dost zbytečných karet.

7.6.2009 St.Rokytník - Mladé Buky"B"   2 : 2   ( 1 : 1 )

BRANKY: Handlíř ,Viesner

ROZHODČÍ : Fikejs -Lamberský - Kalhous

SESTAVA DOMÁCÍCH :Hrnčíř - Meisner , Horčička, Kalhous, Slavík -Viesner (70.Kovačík), Kosour, Handlíř, Cerman - Vlček J, Vlček T,                                              Vokřál,Zahradník

Zápas nezačal zrovna moc šťastně a už v 10.minutě po hrubkách dvou obránců snadno skórovali hosté - 0:1. Po chvilce nastalo opět nedorozumnění obrany s golmanem a střela minula naší prázdnou branku o necelý půl metr. Následovalo několik neškodných střel, se kterými si brankář hostů poradil. Konečně se ve 28.minutě trefil z trestného kopu, kdy krásně obstřelil zeď , Handlíř - 1:1. Ve 37.minutě rozhodčí přehlédl ruku hostujícího útočníka, který poslal balón do tyče. Ještě že tak. Z prvního vstřeleného gólu v našem mužstvu se radoval Viesner, když v 63. minutě dorazil balón, který neudržel po střele golman - 2:1. Vzápětí opět chybuje naše obrana a neobsazený  útočník srovnává na 2:2. Z přemíry snahy se dnes nedařilo celému mužstvu a remíza je pro fanoušky trochu zklamáním. Pro jistotu udržení musíme v následujících zápasech zabodovat ! Věříme, že proto udělá celý mančaft maximum.

30.5.2009 Volanov - Starý Rokytník    3 : 1     ( 1 : 0 )

BRANKY : Šípek 2x , Slach – Jan Vlček

ROZHODČÍ : Kocurek                 ŽK - 1:2  ( Vlček, Meisner)       DIVÁKŮ - 40

SESTAVA HOSTŮ : Hrnčíř - Meisner,Kalhous,Horčička J, Slavík -Viesner(40.Kovačík)Kosour,Vlček Jan,Vlček Tomáš (77.Černý) - Tuček,Handlíř

Potkala se mužstva umístěná v jarní tabulce na druhém a třetím místě. Lepší výkon v tomto zápase podali domácí a zaslouženě vyhráli.  Co dodat? Jen že na branky 3:1, na střely do tyče 3:1, na žluté karty 1:2,na šance domácí také vyhráli a  bojácný rozhodčí nedokáže vyloučit. Prostě zápas nic moc.

24.5.2009 Starý Rokytník - Janské Lázně         2 : 0       ( 0 : 0 )

BRANKY : Handlíř , Vlček Tomáš

ROZHODČÍ : Mlynář - Kocurek - Kalhous       ČK - 0:1 (Mihalík)     ŽK - 1:2 (Vlček T.)      DIVÁKŮ - 70

SESTAVA DOMÁCÍCH : Hrnčíř -Meisner,Kalhous,Horčička J,Slavík -Viesner (46.Tuček), Cerman                                           (80.Černý), Kosour,Vlček J. -Vlček T. (85.Vokřál) ,Handlíř

Opět velmi důležitý zápas, kdy se hrálo o „šest“ bodů.  Hosté z Janských Lázní přijeli s mladým celkem a předvedli fotbal založený na  dobré fyzické kondici. První poločas však přinesl  běhavý, ale nepřesný fotbal bez šancí na obou stranách. Hned  po přestávce ve  48.minutě zastoupil hostujícího golmana na brankové čáře Mihalík a povedenou střelu vyrazil rukou mimo bránu. Následovala červená karta a pokutový kop. Handlířovu nepřesnou střelu však brankář vyrazil na tyč. Zklamání trvalo pouze dvě minuty a Lukáš nám to vynahradil krásnou střelou z 25.metrů, která se otřela o tyč a skončila v bráně – 1:0. V této době jsme na chvilku převzali iniciativu a než se hosté vzpamatovali, tak Tomáš Vlček v 75.minutě uklidil balón do branky  znovu – 2:0. Pak už se pouze dohrávalo a Cerman zbytečně oplácel bez balónu. Velmi kvalitní výkon v dnešním utkání předvedl  Tomáš Ferda Meisner !  Poprvé v tomto ročníku jsme opustili spodní příčky a poskočili jsme na 10. Místo. V jarní tabulce držíme třetí příčku za Strážným a Volanovem.

16.5.2009  Horní Maršov - Starý Rokytník        1 : 1       ( 1 : 1 )

BRANKY: Dolejška - Vlček Jan

ROZHODČÍ : Hertl - Starzik - Kalhous        ŽK - 1:1          DIVÁKŮ  - 80

SESTAVA HOSTŮ : Hrnčíř - Meisner,Kalhous,Viesner,Slavík - Vlček T,Mitáček L (28.Cerman),Kosour,                                      Vlček J. - Handlíř,Tuček

V Maršově jsem nebyl, ale zprostředkovaně mohu napsat, že velmi slabý výkon podaly obě mužstva. Remíza byla pro všechny zklamáním, ale zasloužená. Ve 20.minutě kopal trestný kop Kosour. Jeho střela se odrazila od brankáře a míč trefil Honzu Vlčka a skončil v brance - 0:1. Vyrovnat na 1:1 se podařilo Dolejškovi ve 40.minutě. V posledních sekundách mohl skórovat Handlíř, ale jeho střela byla příliš slabá.

A toto je zkopírovaný názor pana Drábka z Horního Maršova :

Domácí mužstvo mělo jednoznačně navrch již od začátku utkání.  Hosté se snažily jen vykopávat dopředu.  Po přímém kopu hostí se míč odrazil od brankáře přímo do utočníka hostí a bylo to 0:1.  Domácí potvrdili znovu svůj tlak a po několika promarněných šancích konečně vyrovnali.  Po 1.poločase se utkání odehrávalo znovu na polovině hostů, ale vydařené akce domácích neměly zakončení.

10.5.2009 St.Rokytník - Malé Svatoňovice       2 : 0      (  1 : 0  )

BRANKY : Handlíř, Tuček

ROZHODČÍ : Fikejs - Mahrla - Kubánek  ŽK- 4:1 (Meisner2x,Vlček T,Hrnčíř) ČK- Meisner   Diváků- 90

SESTAVA DOMÁCÍCH Hrnčíř – Meisner,Kalhous,Horčička J,Slavík – Viesner (46.Mitáček L),(88.Vokřál),                                     Kosour,Handlíř,Vlček T – Tuček (85.Horčička A),Vlček J                 Černý

Dnes hrál poslední s předposledním za krásného počasí a na naše poměry i dobře upraveném trávníku. Obě mužstva dosahují na jaře výrazně lepších výsledků než na podzim a proto konečné skóre bylo těžko odhadnutelné. Celý první poločas byl velmi vyrovnaný ve všech kritériích. Ve 44.minutě se hostujícímu obránci svezl míč po ruce a rozhodčí to vyhodnotil na penaltu. Handlíř ji bezpečně proměnil a bylo to 1:0. Po přestávce hnala hosty do útoku jejich vcelku početná skupina hlučných fanoušků a na hřišti to bylo znát. V 52. a v 75.minutě trestuhodně hosté zahodili vyložené šance. V obou případech přestřelili tvrdou ranou z 10 metrů skoro prázdnou branku. V 77. minutě nastřelil Vlček u tyče probíhajícího Horčičku, takže stav se měnil až v 80.minutě. Po rohovém kopu se ve skrumáži k balónu dostal Tuček a skoro z brankové čáry prostřelil našeho bývalého brankáře Sádovského  2:0. Zbytečně šel předčasně do sprch po druhé žluté kartě Meisner. Tyto tři body nás stále udržují ve hře minimálně o baráž !

Za zmínku stojí ještě nově vybudované dětské hřiště městem Trutnov, které se všem velice líbí a dnes prodělalo zatěžkávající zkoušku. (viz foto) Moc pěkné – děkujeme

3.5.2009  Lánov - Starý Rokytník            2 : 3     (   2 : 1   )

BRANKY : Janda 2 x - Vlček Jan 2 x  , vlastní (Znamenáček)

ROZHODČÍ : Prokop - Langer - Janata                Bez karet                   Diváků - 80

SESTAVA HOSTŮ : Hrnčíř - Meisner,Kalhous,Horčička J,Slavík - Vlček T,Kosour,Handlíř,Viesner                                        (46.Tuček) - Vlček J. (Vokřál),Mitáček L                       Černý,Horčička A.

V Lánově už jsme hodně dlouho nebodovali, a proto je výsledek velmi radostný ! "A" mužstvo Lánova hrálo ve stejný čas v Miletíně a tak domácí nastoupili bez jejich posílení. Hned v 1.minutě překonal vlastního brankáře Znamenáček a pro naše mužstvo to byl povel do útoku. Do 20.minuty, kdy Janda srovnal po zaváhání celé naší obrany na 1:1, jsme zahodili několik gólových šancí a připravili si kruté chvilky. Těsně před přestávkou jsme inkasovali od stejného hráče ve 42.minutě  na 2:1. Opět první minuta, ale druhého poločasu a Honza Vlček srovnal na 2:2. V 52. a v 63. minutě stav zůstal nezměněn díky Hrnčířovi. V 54.min. po perfektně rychle rozehraném autu Tomášem Vlčkem trefil břevno Handlíř a v 60.min. prostřelil po samostatné akci brankáře Honza Vlček 2:3. Tento stav zůstal již nezměněn i když několik šancí ještě bylo. Hrálo se překvapivě slušně a na rozhodčí si dnes nemohl stěžovat nikdo.

26.4.2009   St.Rokytník - Úpice "B"        3 : 0   ( 2 : 0 )

BRANKY : Kosour 2 x   Handlíř

ROZHODČÍ : Seidel - Říha - Karban  -  ŽK - 3:3  ( Vlček J,Kalhous,Meisner )    -   Diváků - 90

SESTAVA DOMÁCÍCH : Hrnčíř - Meisner,Kalhous,Horčička J,Slavík - Viesner (73.Mitáček L),                                                        Kosour,Handlíř,Vlček T (87.Černý) - Tuček (83.Horčička A),Vlček J.            Vokřál

Na jaře, doposud bez bodu, přijela Úpice "B" posílená několika hráči z "A" mužstva s cílem odvést si tři body. Po celý zápas  byli sice fotbalovější, ale branky  stříleli pouze domácí. Ve 23.minutě utekl obraně Handlíř a s přehledem skóroval - 1:0. Z přímého kopu z 20 metrů se k tyči trefil v 31.minutě Kosour - 2:0. V závěru poločasu a hned  na začátku druhého předvedl pěkné zákroky brankář Hrnčíř.  Nedáš - dostaneš tedy platilo v 65.minutě, kdy na 3:0 z otočky opět skóroval Kosour. Do konce zápasu pak už rozhodčí rozdal pouze několik žlutých karet na obou stranách. Nutno dodat, že hru po celý zápas ovlivňvol silný nárazový vítr, který byl nepřijemný i devadesáti přihlížejícím.

18.4.2009   Dolní Branná - St.Rokytník  1 : 1  ( 1 : 1 )

BRANKY :  Sedláček  -  Vlček Jan

ROZHODČÍ : Langer - Kalhous - domácí - ŽK - 2:2 (Kalhous,Vlček Jan)  ČK - 1:1 (Handlíř)  - Diváků - 100

SESTAVA HOSTŮ : Hrnčíř - Viesner,Kalhous,Horčička J,Slavík - Mitáček L (60.Kovačík), Handlíř, Kosour,                              Vlček T (74.Horčička A) - Tuček (89.Vokřál),Vlček J

Do Dolní Branné jsme přijeli s jediným cílem – bodovat !  A to se nám povedlo. V prvním poločase byla hra obou mužstev spíše bojem, než fotbalem.  Ve 12.minutě se podařilo střelou přehodit brankáře  Honzovi Vlčkovi a bylo to 0:1. Domácí ale zpřesnili hru a dostávali se stále více ke střelbě. V té době bylo na hřišti mnoho nervozity, ke které přispěl podle mínění diváků i nepřesný rozhodčí. Vše vyústilo ve 23.minutě, kdy museli předčasně do kabin za ‘‘ vzájemný nečistý souboj při hře “ domácí hráč Kliner a hostující Handlíř. Následně nás podržel brankář Hrnčíř dvěma perfektními  zákroky, ale ve 41.minutě byl krátký na střelu domácích, které předcházela pěkná kombinace několika rychlých přihrávek napříč naším trestným územím a bylo to 1:1. Ve druhé půli nebyla hra moc pohledná a od 70.minuty nám zjevně docházely síly. Domácí se mohutně tlačili do našeho vápna, ale jejich snaha skončila opět na dobrých zákrocích našeho brankáře. Když už byl v 87.minutě překonán, tak střelu zastavila spojnice břevna a tyče ! Se závěrečným hvizdem rozhodčího jsme se mohli radovat z velmi důležitého bodu, který jsme dnes doslova vybojovali.

12.4.2009  Černý Důl - St.Rokytník   5 : 0  ( 2 : 0 )

BRANKY :  Pavlíček 3 x + Jindříšek + Ráliš

ROZHODČÍ :  Louda - Kalhous - Trojan  -  ŽK : 1:2 (Meisner + Viesner)  - Diváků - 80

SESTAVA HOSTŮ - Hrnčíř - Viesner,Kalhous,Horčička J (77.Vokřál),Slavík - Meisner,Kosour,Vlček T                               (18.Kovačík) - Mitáček L (68.Černý),Vlček J,Handlíř                           - Mitáček D
Po eufórii z minulého kola jsme se opět vrátili do přítomnosti. Domácí zvítězili zcela zaslouženě . Po půlhodině jsme prohrávali 2:0, přestože  se naši útočníci 3x ocitli sami před brankářem. Několik střel Kosoura a opět neproměněné šance Vlčka ke gólu nevedli, a proto v 70. ninutě  byl stav  5:0. Domácí se dostávali do šancí lehce a stále častěji. Naše zbytečné diskuse s rozhodčím za rozhodnutého stavu byly nedůstojné a díky benevolenci pana Loudy jsme mohli dohrát zápas v plném počtu !!! Dnes nám chyběla bojovnost, důraz a větší hlad po gólu. Na tento zápas nebudou ani naši věrní fanoušci moc vzpomínat.  Proto je nejlépe rychle zapomenout a přát  si v dalším zápase lepší hru a výsledek na který určitě máme.

5.4.2009   St.Rokytník - Strážné       3 : 2   ( 1 : 0 )

BRANKY :     Horčička Jiří  2 x  +  Kosour    -     za hosty  Absolón + Danihelka

ROZHODČÍ :  Beránek - Louda - Mahrla  -  ŽK : 1:2 (Meisner) -  Diváků - 60

SESTAVA DOMÁCÍCH - Hrnčíř - Meisner,Kalhous,Horčička J,Slavík - Viesner,Handlíř,Kosour,Vlček T.                                             (80.Horčička A.) - Tuček,Vlček J.                   -    Vokřál,Černý

První jarní mistrovský zápas byl pro nás, co do výsledku, velkým překvapením. Vedoucí mužstvo 3.třídy - Strážné, které doposud v tomto ročníku ještě neokusilo hořkost porážky přijelo do Starého Rokytníku v pozici favorita a zápas zřejmě podcenilo. Nestává se často aby předposlední tým porazil vedoucí celek !  Až do 25. minuty, kdy se z přímého kopu a z velkého úhlu trefil Radek Kosour, byl zápas docela vyrovnaný bez gólových šancí. Po obdržené brance začali hosté přebírat iniciativu a byli stále více  nebezpečnější  pro našeho brankáře, který těsně před poločasem chytil vyloženou šanci a podržel  nás v pravou chvíli. Po příchodu ze šaten začal útočný kolotoč hostí. Ze stálé převahy ale nevytěžili nic. Naopak v 63. minutě po ojedinělé akci zvýšil na 2:0 Jirka Horčička po trestném kopu Kosoura. Tlak hostů ještě zesílil a po sérii rohových kopů snížil Absolón v 68. minutě na 2:1.  Na naší branku se v tu dobu valil útok za útokem a po našem faulu následoval trestný kop z hranice vápna. Tento dobře kopnutý trestňák, který náš golman uviděl až na poslední chvíli, skončil v naší síti. Na 2:2 srovnal tedy v 80. minutě zápasu Danihelka. Od té doby se 60 diváků strachovalo o výsledek a mnozí si přáli, aby už zápas skončil. Nepřesný rozhodčí ovšem stále nepochopitelně zápas protahoval .V 95. minutě se šťastně trefil opět Jirka Horčička a v zápětí se ozval poslední hvizd rozhodčího. Propuklo obrovské nadšení a opět se ukázalo otřepané, že: " Fotbal nemá logiku". Děkujeme všem našim hráčům za obrovskou bojovnost  a přístup k utkání !!!

28.3.2009  St.Rokytník - Volanov (dorost)    6 : 0    ( 3 : 0 )

Přípravný zápas  - Branky - Vlček T + Meisner + Tuček + Kosour + Horčička A + Handlíř

Sestava domácích - Hrnčíř -Meisner,Horčička J,Kalhous,Slavík -Horčička A, Kosour,Handlíř,Vlček T -                                       Vlček J,Tuček - Hokejově střídali - Vokřál a Černý

Poslední přípravný zápas proti dorostencům z Volanova byl pojat jako opravdu tréninkový zápas. Vyznačoval se trvalou převahou domácího celku a opět se ukázala největší bolest našeho týmu !  Když už se dostaneme do vyložené gólové situace ,tak proměníme každou třetí,  možná až čtvrtou šanci v branku. Poděkování za přístup k utkání patří všem aktérům na hřišti včetně  hostujících dorostenců !

21.3.2009  St.Rokytník - Velká Úpa                 3 : 1    ( 1 : 0 )

Přípravný zápas  - Branky - Horčička Jiří + Tuček + Handlíř     -  za hosty Štibrány

Sestava domácích - Hrnčíř - Černý,Vlček J,Horčička J,Meisner - Vlček T,Kosour,Mitáček L- Horčička A,                                   Tuček,Handlíř

Rozhodčí - Lamberský

I druhý přípravný zápas se nám co do výsledku zdařil. V prvním vcelku vyrovnaném poločase se trefil po vybojovaném balónu Meisnerem - Jirka Hočička. Ve druhé půlce nebyli hosté moc nebezpeční a to potrestal po několika zmařených šancích Tuček. Poslední branku vsítil Hahdlíř. Na neproměněné vyložené gólové situace jsme měli "převahu" 7:2 a to je dost alarmující a nemuselo by se takové zahazování šancí vyplatit v mistrovských utkáních, kde půjde o každou vstřelenou branku !!!

14.3.2009  St.Rokytník - Volanov                     3 : 1    ( 0 : 0 )

Přípravný zápas -Branky -  Vlček Jan 2 x + Meisner Tomáš     -   za hosty Šípek Michal

Tento první přípravný zápas po zimní přestávce vcelku splnil očekávání . Po bezbrankovém prvním poločase byla hra i v druhé půlce vyrovnaná , ačkoliv výsledek se zdá být jednoznačný.  V tomto zápase poprvé nastoupil za náš tým, Josef Viesner, kterého tímto vítáme a doufáme ,že jeho zaregistrování proběhne co nejdříve a bude pro nás posilou.

2.11.2008    Bílá Třemešná - St.Rokytník        2 : 2    ( 0 : 0 )